Hlavní obsah
Oheň zasáhl největší z budov, které jsou replikami starých keltských staveb Foto: HZS Plzeňského kraje

Na Šumavě hořela replika keltského sídliště

Až půlmiliónovou škodu způsobil podle prvních odhadů požár, který v pátek večer vzplál v Archeoparku v Prášilech na Klatovsku. Oheň zasáhl největší z budov, které jsou replikami starých keltských staveb, uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová. Hasiči ani policisté nevylučují, že oheň někdo založil úmyslně.

Oheň zasáhl největší z budov, které jsou replikami starých keltských staveb Foto: HZS Plzeňského kraje
Na Šumavě hořela replika keltského sídliště

„V areálu shořela jedna budova se slaměnou střechou. Na místo vyjelo patnáct hasičských jednotek. Kromě hašení stavení, které hořelo v plném rozsahu, museli hasiči ochlazovat nedalekou čistírnu odpadních vod,“ sdělila Právu mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Podle dosavadních informací oheň nikoho nezranil.

Požár zničil objekt v Archeoparku v šumavských Prášilech.

Foto: HZS Plzeňského kraje

„Škoda byla vyčíslena na půl miliónu korun. Shořela největší budova z replik keltských srubů. Příčina požáru bude předmětem dalšího šetření,“ uvedla mluvčí policie Martina Fialová.

Keltská vesnička vzniká v šumavských Prášilech asi 11 let, zejména díky práci nadšenců. Je v něm několik staveb, například vstupní brána s opevněním, panský dům, pohanská svatyně nebo přístřešky na keramiku a na výrobu látek. V Archeoparku už jednou hořelo. V květnu 2008 požár, zřejmě úmyslně založený, zcela zničil roubený srub a napáchal škodu zhruba za 200 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků