Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na služebně strážníků v centru Prahy zasahovala policie

Policie zasahovala v pondělí ráno na služebně městské policie v centru Prahy kvůli podezření na trestné činy strážníků. Policie ani strážníci zatím nechtěli být konkrétnější.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na služebně strážníků v centru Prahy zasahovala policie

„Můžeme potvrdit, že v ranních hodinách na jedné ze služeben obvodního ředitelství městské policie Praha 1 zasahovala Policie ČR. Zásah souvisí s možnou trestnou činností strážníků a je výsledkem dlouhodobě připravované akce,” informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Podle ní dala podnět k akci samotná městská policie, která s kriminalisty úzce spolupracuje.

„Tento případ kriminalisté prošetřují, ale více informací v tuto chvíli zveřejňovat nebudeme. Až to bude možné, tak informace zveřejníme,“ řekl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Generální inspekce bezpečnostních sborů v pondělí informovala o obvinění dvou pražských policistů. Podle inspekce měli nezákonně kontrolovat řidiče a pod nátlakem je nutit platit za smyšlené přestupky. Peníze si pak nechávali pro sebe. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků