Hlavní obsah
Horská služba ČR (ilustrační foto) Foto: Horská služba ČR

Na sjezdovce na Bukové hoře se krátce po sobě vážně zranili chlapec a žena

Zlomeninu ve stehně u devítiletého lyžaře a zlomeninu paže 38leté ženy řešili v pátek kolem poledne krátce po sobě členové Horské služby (HS) ze stanice Čenkovice v Orlických horách. Oba případy se udály na sjezdové trati z Bukové hory na straně k Mlýnickému dvoru.

Horská služba ČR (ilustrační foto) Foto: Horská služba ČR
Na sjezdovce na Bukové hoře se krátce po sobě vážně zranili chlapec a žena

„Chlapec upadl během jízdy asi v půl dvanácté tak nešťastně, že si zlomil dolní končetinu v oblasti stehna,“ uvedl zasahující člen HS Luděk Abrahám s tím, že pro chlapce letěl vrtulník z Olomouce.

Záchranáři chlapce po ošetření zafixovali do vakuové matrace a šetrně jej transportovali k místu přistání vrtulníku na parkovišti u nástupiště lanové dráhy na Bukovou horu.

„V průběhu transportu nám nahlásili další zranění na té samé sjezdovce. Tentokrát upadla žena a zlomila si paži. I tu jsme po zafixování do vakuové matrace svezli na saních na parkoviště,“ doplnil Luděk Abrahám. Dodal, že ženu si pak převzala posádka záchranářského vozu.

Vzhledem k panující sněhové nadílce jsou v těchto dnech sjezdové tratě ve všech horských oblastech zaplněné.

„Výjimkou nejsou ani Orlické hory. Nicméně dva tak vážné úrazy krátce po sobě na jedné sjezdovce nejsou přece jen časté. Apeluji proto na všechny lyžaře i snowboardisty, aby dbali všech zásad bezpečného pohybu na sjezdových tratích,“ uvedl náčelník HS Orlické hory Josef Hepnar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků