Hlavní obsah

Řidič na Semilsku vjel do protisměru a srazil se s autem, sedm zraněných

Tři osobní auta se střetla v pátek odpoledne na silnici 290 u Vysokého nad Jizerou na Semilsku. Záchranáři na místě ošetřili sedm lidí. Jednoho s těžkým zraněním přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Řidič na Semilsku vjel do protisměru a srazil se s autem, sedm zraněných

Další dva účastníci nehody utrpěli podle mluvčího záchranářů Michaela Georgieva středně těžké poranění a sanitky je převezly na traumacentrum do Liberce, převezeni tam byli i další dva lidé s lehčím zraněním. Poslední dvojici lehce zraněných ošetřili podle Georgieva na chirurgii v Jilemnici.

Nehoda se stala krátce po 13:00 nedaleko čerpací stanice u vjezdu do Vysokého. "Řidič osobního vozu se čtyřmi spolujezdci, který jel ve směru od Vysokého nad Jizerou vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem, v němž cestovali další dva lidé," popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Do nehody bylo podle ní zapojeno ještě třetí auto, tam ale nikdo zraněn nebyl. Dva z účastníků nehody museli z vozu vystříhat hasiči. Silnice byla kvůli nehodě pro dopravu bezmála pět hodin uzavřená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků