Hlavní obsah
Máslo na bočním okně ambulantního prostoru sanitky karlovarské krajské záchranky. Foto: ZZS Karlovarského kraje

Na sanitku záchranářů v Karlových Varech někdo hodil máslo

Podivný zážitek mají za sebou záchranáři z Karlových Varů. V neděli večer, když v ochranných oblecích nakládali ve Vítězné ulici v karlovarské městské části Drahovice do sanitky pacientku s problémy s dýcháním a zvýšenými teplotami, aby ji převezli do nemocnice, jim na bočním okně ambulantního prostoru přistálo máslo.

Máslo na bočním okně ambulantního prostoru sanitky karlovarské krajské záchranky. Foto: ZZS Karlovarského kraje
Na sanitku záchranářů v Karlových Varech někdo hodil máslo

„Neptejte se, proč zrovna máslo. Nevíme to, stejně jako neznáme úmysl spoluobčana, který ho po záchranářích hodil,“ uvedl v pondělí večer na sociálních sítích mluvčí karlovarské krajské záchranky Radek Hes.

Záchranáři, kteří se plně soustředili na zajištění pacientky v sanitce, podle Hese nepostřehli, kdo máslo hodil ani odkud přilétlo.

„Nedokážeme říct, jestli to udělal někdo podnapilý, nebo jestli to udělal někdo naschvál. To se nedá říct. Spíše nás udivuje, že někdo něco takového udělá a vůbec si to dovolí,“ podivoval se Hes.

„Naštěstí šlo jen o potravinu, která se musela ze sanitky omýt poté, co záchranáři předali pacienta do další léčby,“ konstatoval mluvčí. „Chtěli bychom ale vzkázat jedno: Neohrožujte naše záchranáře! Jsou to lidi, kteří vyjíždí pomáhat ostatním v tíživé situaci. Navíc v současné době mají ztížené podmínky související s ochrannými prostředky a zvýšeným počtem výjezdů,“ uzavřel Hes.

Je večer a naši záchranáři vyjíždí k pacientce, která má potíže s dýcháním. Vzhledem k informaci o zvýšené teplotě se...

Zveřejnil(a) Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje dne Pondělí 19. října 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků