Hlavní obsah
 

Na pražském Karlově náměstí prasklo vodovodní potrubí, doprava je omezena

V centru Prahy komplikuje dopravu prasklé vodovodní potrubí, kvůli kterému se na Karlově náměstí propadla vozovka. Neprůjezdná je silnice poblíž tramvajové zastávky Moráň. Oprava podle vodohospodářů skončí v pátek večer, omezení dopravy ale zřejmě potrvá celý víkend.

 
Na pražském Karlově náměstí prasklo vodovodní potrubí, doprava je omezena

„Řidiči, kteří jedou od Tančícího domu nahoru Resslovou ulicí směrem ke Karlovu náměstí, momentálně nemohou odbočit doprava směrem k ulici Na Moráni,” sdělil Novinkám mluvčí pražské policie Jan Daněk.

„Silnice je neprůjezdná, tramvaje ale od Moráně směrem k zastávce Palackého náměstí nadále jezdí,” dodal.

„Kvůli havárii jezdí autobusy číslo 148 a 176 odklonem,” uvedla mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy Aneta Řehková. Podnik musel přemístit či provizorně zřídit některé autobusové zastávky v oblasti Karlova náměstí. Zatím není jasné, kdy bude provoz znovu obnoven.

Podobná nehoda se nedávno stala nedaleko. Ve středu 15. února prasklo vodovodní potrubí v ulici U Nemocnice, kterou následně policisté uzavřeli.

Voda z potrubí tehdy stékala na Karlovo náměstí, kde namrzla a způsobila tak komplikace chodcům. Navíc se tam nadzvedla silnice a vytvořila se prasklina o délce asi dva metry. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků