Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS Praha

Na plotně vzplálo jídlo, z univerzitních kolejí evakuovali 200 lidí

Skoro 200 lidí evakuovali v noci policisté a hasiči z univerzitních kolejí v Liberci. Požár na jednom z šesti bloků způsobil škodu za 300 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, zdravotníci na místě jen ošetřili jednoho člověka.

Ilustrační foto Foto: HZS Praha
Na plotně vzplálo jídlo, z univerzitních kolejí evakuovali 200 lidí

K požáru v prvním patře osmipatrové budovy vyjeli hasiči krátce před 22:00. Zasahovali v dýchací technice a požár zlikvidovali pomocí ručních hasicích přístrojů. Na odvětrání kouře pak použili přetlakovou ventilaci.

"Příčinou požáru byly s největší pravděpodobností vznícené potraviny na plotně," informovala krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Koleje Harcov byly postaveny v 80 letech minulého století a tvoří je šest obytných bloků, v minulých letech prošly kompletní modernizací za 350 miliónů korun, aby mohly posloužit k ubytování sportovců při lyžařském šampionátu na přelomu února a března 2009.

Právě díky tomu nabízejí nyní koleje ubytování téměř hotelového typu a v létě slouží i k ubytování turistů. Na kolejích v Harcově je 2552 lůžek a dalších 402 přistýlek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků