Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Naoko pomáhal seniorům ve Varech, báchorkami z nich dostal miliony

Nejdřív oslovil lidi s nabídkou pomoci, navázal s nimi vztah a nakonec z nich vymámil milionové částky. Tak podle kriminalistů postupoval v několika případech muž, kterého obvinili z podvodů spáchaných na seniorech v Karlových Varech. Vyšetřovatelé hovoří o škodě za tři miliony korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Naoko pomáhal seniorům ve Varech, báchorkami z nich dostal miliony

Muž své oběti oslovoval náhodně při běžné cestě po ulici tím, že jim ochotně nabízel různé práce, například pomoc při vyklizení sklepa nebo odvoz šrotu. Když s nápadem uspěl, navázal se seniory postupně bližší vztah, až je začal seznamovat s historkami o svých problémech s penězi.

„Měl vždy pro půjčení peněz několik legend, které na seniory udělaly dojem tak, že neměli důvod muži nevěřit,“ sdělila v pondělí mluvčí policie Eva Valtová.

Největší částku, přes dva miliony korun, obviněný podle kriminalistů postupně vymámil z 84leté ženy. Tvrdil jí, že potřebuje půjčit na rekonstrukci bytu nebo shání peníze pro své děti.

„Žena muži uvěřila a požadované peníze mu dala. Muž za ní měl poté do jejího bydliště dál docházet a požadovat další finanční prostředky. Ty měl poté použít pro svoji potřebu,“ uvedla mluvčí.

Policisté 34letého podezřelého vypátrali a obvinili z několika podvodů, soud ho pak poslal do vazby. Navíc se ukázalo, že obviněný byl za stejný trestný čin již v minulosti potrestán. Nyní mu hrozí až osmileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků