Hlavní obsah
 

Na Náchodsku spadl vrtulník a explodoval

Záchranáři, hasiči a policie zasahují na Náchodsku, kde spadl v pátek ráno vrtulník. Stroj po pádu explodoval a začal hořet, cestovali v něm dva lidé, kteří nehodu nepřežili. Okolnosti tragédie vyšetřuje policie s leteckými odborníky.

 
Na Náchodsku spadl vrtulník a explodoval

Havárie se stala u Slavoňova na Náchodsku krátce po deváté hodině ráno. Podle informací Novinek patřil čtyřmístný vrtulník soukromé společnosti a cestovali v něm dva lidé, kteří nehodu nepřežili.

Vrtulník Enstrom 480 provozuje společnost DSA pro LOM Praha. Jednou z obětí nehody byl pilot letecké záchranky a člen Horské služby Jizerské Hory Michal Beneš. Uvedla to Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje a Horská služba.

Se smrtí se setkáváme často. Stále se s ní neumíme smířit a pro každého jednoho z nás je složité se s ní vyrovnat. Dnes...

Zveřejnil(a) Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, p.o. dne Pátek 22. března 2019

„Na místě byla nalezena dvě mrtvá těla,“ sdělil mluvčí záchranky Ivo Novák. Další zraněné podle něj záchranáři nezaznamenali.

Nehoda vrtulníku u Slavoňova

Foto: Aktu.cz

Stroj začal po pádu hořet. Když přijeli hasiči na místo, vrtulník byl již v plamenech. Uhasit se ho snažili svědci z řad místních obyvatel, ale jejich ruční hasicí přístroje nebyly tak účinné. Požár proto zlikvidovaly až přivolané jednotky hasičů.

Pád vrtulníku na Náchodsku

Video: Aktu.cz

„Požár zničil v podstatě celý prostor pro posádku a motorovou část. Zachován zůstal pouze ocas helikoptéry,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Vrtulník spadl uprostřed pole, asi 200 metrů od posledního obytného domu v obci. „Co jsem slyšel od lidí, tak kroužil ve větší výšce a pak to vzal kolmo dolů,“ řekl starosta Slavoňova Michal Suchánek.

Trasa letu vrtulníku před pádem

Foto: Mapy.cz

„Vrtulník Enstrom 480 byl provozován společností DSA a prováděl výcvikový let na trati Hradec Králové–Nové Město nad Metují a lety v prostoru. Na palubě vrtulníku byli dva členové posádky,“ uvedla společnost v prohlášení na svých webových stránkách s tím, že vedení a zaměstnanci společnosti DSA chtějí vyjádřit nejhlubší soustrast rodině a přátelům letové posádky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků