Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Na letišti v Brně zadrželi osm cizinců s padělanými doklady. Tvrdili, že jsou ze Sýrie

Cizinecká policie zadržela na brněnském letišti osm cizinců, kteří se označili za Syřany, s padělanými osobními doklady. Přiletěli v noci na středu letadlem z řeckého Kosu. Uvedla to mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Jde o šest mužů a dvě ženy.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Na letišti v Brně zadrželi osm cizinců s padělanými doklady. Tvrdili, že jsou ze Sýrie

„Jedná se o osm cizinců, předběžně Syřanů, ale už teď je jasné, že všichni Syřané nebudou. Všichni měli padělané osobní doklady, respektive tři z nich jeli na pravé občanské průkazy státu Evropské unie, ale takzvaně na podobu, to znamená, že držiteli byl někdo jiný," uvedla mluvčí. Pět dalších mělo podle ní padělky občanských průkazů státu EU. Mluvčí dodala, že jedna z žen je těhotná.

Cizinci se jako Syřané představili, u dvou ale policie nalezla pravé doklady iráckého původu. Podle mluvčí se ve čtvrtek rozhodne, zda budou obviněni z trestného činu padělání dokladů. Cizinci o azyl zatím nepožádali, ale mohou tak kdykoliv učinit.

Na hranicích na Břeclavsku se ve středu shodou okolností konalo policejní cvičení, které prověřovalo možnost znovuzavedení kontrol na hranici. Policisté u Valtic na Břeclavsku i cvičně jednu skupinu migrantů zadrželi. Lidí, kteří se snaží na jihu Moravy nelegálně překročit hranici, podle policejních statistik ubývá. Za celý loňský rok policisté v kraji chytili 97 lidí, letos to od ledna do června bylo jen 19 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků