Hlavní obsah
Požár likvidovalo devět jednotek hasičů. Foto: ZHS Vysočina

Na Havlíčkobrodsku hořel vepřín se 1400 prasaty, všechna uhynula

V Borku na Havlíčkobrodsku hořel v úterý ráno vepřín se 1400 prasaty. Na místě zasahuje devět hasičských jednotek se stovkou hasičů. Všechna zvířata uhynula. U požáru zasahovalo devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Škoda předběžně dosáhla 5,5 miliónu korun. Příčina požáru se vyšetřuje, informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Požár likvidovalo devět jednotek hasičů. Foto: ZHS Vysočina
Na Havlíčkobrodsku hořel vepřín se 1400 prasaty, všechna uhynula

Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v půl čtvrté ráno. V době příjezdu prvních jednotek na místo události byl vepřín o rozloze 100 krát 18 metrů v plamenech. V době vzniku požáru bylo uvnitř 1400 vepřů. Všichni uhynuli.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Bojovat s ohněm mohli hasiči pouze zvenku. Střecha objektu se totiž ihned po příjezdu jednotek začala propadat. Po páté hodině ranní se propadly dvě třetiny střechy.

O půl šesté se jednotkám podařilo požár lokalizovat. Samotná likvidace požáru potrvá několik hodin. Hasiči na místě v tuto chvíli dohašují jednotlivá ohniska a rozebírají požárem zasažené konstrukce objektu. Vyšetřovatelé zjišťují příčinu vzniku požáru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků