Hlavní obsah
Nehoda u Trhanova Foto: HZS Plzeňského kraje

Na Domažlicku se srazil vlak s osobním autem

V Trhanově na Domažlicku se v neděli ráno srazil vlak s osobním vozem. Řidič, který nezastavil na přejezdu a nedal vlaku přednost, vyvázl z nehody se zraněním. Doprava na trati byla přerušena.

Nehoda u Trhanova Foto: HZS Plzeňského kraje
Na Domažlicku se srazil vlak s osobním autem

„Záchranná služba transportuje pouze řidiče osobního automobilu, ročník 1964, do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním,” uvedla Andrea Divišová z plzeňské záchranné služby.

„Řidič osobního auta při přejíždění nechráněného železničního přejezdu nerespektoval dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě! a vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak jedoucí ve směru na Trhanov,” řekla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Auto bylo podle ní následně odmrštěno do pravého silničního příkopu. „Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenými dechovými zkouškami. Policisté se nehodou nadále zabývají,” dodala.

Nehoda u Trhanova

Foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala na trati z Plané u Mariánských Lázní do Domažlic, v úseku mezi Havlovicemi a Klenčí pod Čerchovem. Vlaky by se měly podle informací na webu Českých drah na trať vrátit kolem 11 hodiny.

Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků