Hlavní obsah
Důl Darkov. Ilustrační foto Foto: Pavel Karban, Právo

Na dole Darkov zkolabovala svačinářka. Lékař už jí nedokázal pomoci

Pracovníci báňské záchranné služby vyjížděli v sobotu odpoledne na důl Darkov společnosti OKD na Karvinsku, kde zkolabovala svačinářka. Zasahující lékař se ženu snažil oživit, avšak nepodařilo se mu to. Příčinou smrti je zřejmě infarkt.

Důl Darkov. Ilustrační foto Foto: Pavel Karban, Právo
Na dole Darkov zkolabovala svačinářka. Lékař už jí nedokázal pomoci

„V odpoledních hodinách v rámci pracovní směny v lokalitě Darkov zkolabovala zaměstnankyně dodavatelské cateringové firmy Kompas Group. Během výdeje svačin ji v bezvědomí našli narážeči, kteří jí neprodleně poskytli první pomoc a povolali lékařský výjezd Hlavní báňské záchranné služby,“ informoval mluvčí těžařské firmy OKD Ivo Čelechovský.

Dodal, že zasahující lékař byl po příjezdu a oživovacích pokusech nucen konstatovat její úmrtí, pravděpodobně v důsledku infarktu. Přesnou příčinu ale bude muset prokázat pitva.

„Zástupci společnosti OKD neprodleně informovali rodinné příslušníky zesnulé, Policii ČR i Obvodní báňský úřad v Ostravě. Vedení společnosti OKD vyjadřuje pozůstalým upřímnou soustrast,“ podotkl ještě Čelechovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků