Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: David Taneček, ČTK

Dálnici D48 zavřela nehoda tří kamionů

Dálnici D48 na Karvinsku ve středu ráno uzavřela nehoda tři kamionů. Nehoda se obešla bez zranění. Silnice v jiných oblastech jsou většinou s opatrností sjízdné, na některých místech se tvoří námraza a je na nich rozbředlý sníh.

Ilustrační foto Foto: David Taneček, ČTK
Dálnici D48 zavřela nehoda tří kamionů

Nehoda tří nákladních aut uzavřela dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Auta se podle policejní mluvčí Pavly Jirouškové srazila krátce po 5:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 6:30.

Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

Jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, tvoří se námraza. V noci silničáři vyjížděli na různých místech kraje.

„Všechno je průjezdné, sjízdné, tvoří se námrazy, takže je vše ošetřené. Není žádná uzavírka. V noci jsme vyjížděli a zasahovali, bylo od minus čtyř do plus dvou stupňů,“ řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Soňa Abrahámová.

Na Olomoucku sněžilo

Na severu Olomouckého kraje leží na silnicích po nočním sněžení na mnoha místech rozbředlý sníh. Zvýšená opatrnost je nutná na Šumpersku a Jesenicku nejen na vedlejších cestách, ale i na hlavních tazích. V ostatních částech kraje jsou silnice holé a mokré a cesty jsou sjízdné bez větších problémů. Na Šumpersku leží rozbředlý sníh i na hlavních tazích, počítat se zimními podmínkami musejí řidiči také při cestě přes Červenohorské sedlo spojující Šumperk s Jeseníkem. Sněžení tam hlásili správci silnic ještě ve 03:00. Opatrnost je nutná i na vedlejších cestách.

Tvorba náledí hrozí ráno na silnicích v Jihomoravském kraji. Řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti, upozorňuje na webu Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Místy je mlha. V Brně vyjelo na silnice všech 21 sypačů, spotřebovaly přes 100 tun posypového materiálu, uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.

Teploty se v kraji pohybují od minus pěti do dvou stupňů nad nulou. Tvorba náledí hrozí především v Brně, na Brněnsku a na Vyškovsku. Všechny silnice I. i II. a III. třídy v kraji jsou ale sjízdné se zvýšenou opatrností. Mlha se místy objevuje na Břeclavsku, Hodonínsku a Blanensku. Na Brněnsku a Vyškovsku je kouřmo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků