Hlavní obsah
 

Na dálnici D35 havaroval autobus, 24 zraněných

Nehoda autobusu na několik hodin uzavřela v pondělí dopoledne dálnici D35 ve směru od Mohelnice na Olomouc. Vozidlo sjelo do příkopu, na místě bylo 24 zraněných lidí.

 
Na dálnici D35 havaroval autobus, 24 zraněných

Nehoda se stala na 250. kilometru ve směru na Olomouc po deváté hodině ráno. Podle informací Práva sjel autobus do příkopu a zavadil o několik stromů.

„K nehodě vyjelo pět jednotek hasičů, které vyprostily čtyři zraněné,“ řekla Novinkám mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Autobus zůstal po nehodě na D35 v příkopu.

Foto: HZS Olomouckého kraje

„Zranilo se 24 lidí, většinou jde o lehká poranění jako oděrky a odřeniny. Čtyři lidé utrpěli zlomeniny. Tři zůstali v autobuse zaklínění. Vyprostit je museli hasiči. Zraněné jsme transportovali do nemocnic v Olomouci a Šternberku,“ uvedl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Havarovaný autobus v příkopu na D35.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc (FNO) záchranáři transportovali 11 zraněných osob. „Tři ženy a jeden muž byli přijati se středně těžkými poraněními, šlo o zlomeniny nohou i rukou, poranění obličejové části hlavy, otřes mozku, poranění krční páteře a zranění v oblasti pánve. Dalších sedm lidí bylo ošetřeno s lehčími zraněními - zhmožděninami, tržnými ranami a otřesem mozku,“ řekl Právu mluvčí FNO Egon Havrlant.

Autobus pravděpodobně sjel do příkopu a zavadil o několik stromů.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Dálnice byla od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice uzavřena. Policisté odkláněli dopravy. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků