Hlavní obsah
 

Smrtelná hromadná nehoda na D1. Těsně před uzavírkou natlačil náklaďák osobní auto na autobus

Hromadná nehoda na 35. kilometru uzavřela v neděli dálnici D1 ve směru na Prahu v místě těsně před uzavírkou, která trvá dva dny kvůli demolici mostu. V místě se střetla dvě nákladní vozidla, jedno osobní auto a autobus, na místě jeden člověk zemřel. Zasahují všechny složky integrovaného systému.

 
Smrtelná hromadná nehoda na D1. Těsně před uzavírkou natlačil náklaďák osobní auto na autobus

Nehoda na D1 si vyžádala jedno úmrtí, potvrdila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Bez vážnějších zranění pak sanitky odvezly ke kontrole do nemocnic dvě děti a dva dospělé.

Hromadná nehoda na 35. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu v místě těsně před uzavírkou

Foto: Jiří Forman, Aktu.cz

Na fotografiích z místa nehody v zúženém úseku je vidět osobní auto „slisované” mezi autobusem před sebou a nákladním vozidlem, které nedobrzdilo a narazilo do něj zezadu. Do toho pak ještě nabouralo další nákladní vozidlo. Podle zpravodaje agentury Aktu.cz na místě nehody právě v tomto vozidle zemřel člověk.

V úseku před sjezdem na objízdnou trasu se vytvořila kolona, řidič kamionu nedobrzdil a narazil do stojících vozidel.

V nehodě se srazila mj. dvě nákladní vozidla.

Foto: Jiří Forman, Aktu.cz

Policie přijala oznámení o nehodě ve 13:15. „Řidič kamionu v uvedeném úseku nedobrzdil a narazil do kolony stojících vozidel a sám bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem,” uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. V 15:45 byl provoz obnoven v levém jízdním pruhu, úplně bez omezení byl pak po úklidu vozovky krátce před 18:00.

Nehoda se stala kilometr před uzavřením dálnice. V úseku mezi 21. kilometrem (exit Mirošovice) a 34. kilometrem (exit Ostředek) nemohou auta projet od sobotního večera. Plánovaná uzavírka kvůli demolici mostu přes dálnici u obce Kaliště potrvá do pondělí večer.

Následky tragické nehody na D1

Foto: Policie ČR

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl řekl, že za dobu, co se provádějí demolice mostů v rámci modernizace D1, tedy od roku 2013, si podobnou událost nevybavuje. "Není to nehoda v souvislosti s demolicí mostu, je to spíš otázka dojezdu do kolony a věnování se řízení," uvedl. Nechtěl ale předbíhat závěry policejního vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků