Hlavní obsah

Na D1 se srazil autobus s kamiónem

Na 56. km dálnice D1 ve směru na Brno se srazil německý autobus s kamiónem. Dálnice je už průjezdná. Při nehodě bylo zraněno 44 lidí, z toho sedm těžce, 13 středně těžce a 24 lehce. Nedlouho po nehodě následovala další v opačném směru.

Na D1 se srazil autobus s kamiónem

Autobus s německými turisty narazil zezadu do kamiónu, který brzdil před dopravní nehodou. Řidič autobusu se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a brzdící nákladní auto přehlédl, řekl středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. 

Řidiče autobusu vyprošťovali hasiči, je v kritickém stavu v motolské nemocnici. Její mluvčí Eva Jurinové řekla, že muž byl umístěn na oddělení ARO. Je v bezvědomí a má vážné poranění hlavy a končetin. Ostatní zranění utrpěli především zlomeniny, otřesy mozku a zhmožděniny.

Zraněné odvážely vrtulníky letecké záchranné služby z Brna, Jihlavy a Prahy a sanitky ze středních Čech, Vysočiny a jižních Čech. Kromě pražských nemocnic pacienty přijímaly také nemocnice v Benešově, Humpolci a Pelhřimově. Benešovská nemocnice poskytla ošetření 20 zraněným.

"Do Fakultní nemocnice v Motole byly letecky přepraveny 2 osoby z německého autobusu: řidič (věk cca 50 - 60 let), který utrpěl mnohočetná poranění, závažné poranění hlavy, byl v bezvědomí a musel být napojen na dýchací přístroje, a 77letá žena, která utrpěla zlomeniny obou bérců a krvácela. Byla při vědomí," dodal mluvčí pražských záchranářů Simona Cigánková.

Na dálnici se vytvořila několikakilometrová kolona aut. Ve směru do Brna byla silnice uzavřena, provoz byl obnoven kolem 13:00.

Další nehoda v opačném směru

Kolem poledne se navíc v protisměru srazila další auta, tentokrát ve směru na Prahu na 53. km. Do sebe jich narazilo asi deset. Ztráty na životech nejsou hlášeny, ale zraněných je několik.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků