Hlavní obsah
Pneumatiky ohrozily projíždějící vlak. Foto: Policie ČR

Na Českolipsku někdo hodil ze svahu pneumatiky, zasáhly projíždějící vlak

Několik pneumatik zasáhlo v úterý večer osobní vlak na Českolipsku, ve kterém cestovalo pět lidí. Někdo je chtěl zřejmě vyhodit do lesa, ale nepočítal s tím, že se skutálejí ze svahu. Viníka hledá policie.

Pneumatiky ohrozily projíždějící vlak. Foto: Policie ČR
Na Českolipsku někdo hodil ze svahu pneumatiky, zasáhly projíždějící vlak

Kolem sedmé hodiny večer projížděl osobní vlak Horní Světlou, když se ze svahu začaly valit pneumatiky. Některé dopadly až na koleje, strojvedoucí vlak pohotově zastavil.

„V té době se v něm nacházeli tři cestující a dva zaměstnanci Českých drah. Nikdo z nich při této události naštěstí žádné zranění neutrpěl,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Škoda byla vyčíslena na nejméně 20 tisíc korun. Souprava byla poškozena a dojela do nejbližší stanice v nouzovém režimu. Policisté následně zjistili, že někdo vyhodil na odpočívadle celkem 19 pneumatik.

„Domníváme se, že nešlo o úmyslný útok na vlakovou soupravu, ale že se spíše jen někdo potřeboval pneumatik zbavit a netušil, že pod vysokými stromy zarostlým svahem leží v údolí koleje,“ konstatovala Baláková.

Policie hledá svědky, kteří mohli vidět auto s naloženými pneumatikami na odpočívadle u silnice mezi Novou Hutí a Horní Světlou. Neznámý pachatel je podezřelý z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který ho soud může potrestat odnětím svobody až na jeden rok.

Vyhazování jakéhokoliv odpadu včetně pneumatik mimo kontejnery může být také považováno za zakládání černých skládek, za což hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Vyhazování pneumatik je trestné.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků