Hlavní obsah
Požár pily na Českokrumlovsku Foto: HZS Jihočeského kraje

Na Českokrumlovsku shořela pila, škoda je několik desítek milionů

V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na pátek pila. Oheň zasáhl objekt, stroje i uskladněný materiál. Škoda činí podle odhadů desítky milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči na místě likvidovali oheň od půlnoci přibližně do 6:00 a nyní požár dohašují.

Požár pily na Českokrumlovsku Foto: HZS Jihočeského kraje
Na Českokrumlovsku shořela pila, škoda je několik desítek milionů

"Rozvoj požáru byl natolik rychlý a intenzivní, že v zasaženém objektu hořelo prakticky všechno, od budovy jako takové až po stroje, zařízení a vnitřní vybavení. V hořícím objektu nikdo nebyl, nepotvrdila se ani přítomnost tlakových láhví," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hasiči kvůli rozsahu ohně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů a použili více než 300 000 litrů vody. Oheň zasáhl část výroby, administrativní budovu, uskladněnou štěpku, piliny a desky. Hasiči zásahem zabránili tomu, aby se plameny rozšířily na další budovy a materiál.

S ohledem na způsobenou škodu jde o největší požár v letošním roce v Jihočeském kraji. Příčiny jeho vzniku hasiči zjišťují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků