Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muži ve Zlíně někdo ukradl 300 litrů pálenky, kterou schraňoval 15 let

Krádež 300 litrů tvrdého alkoholu za 115 000 korun vyšetřují kriminalisté ve Zlíně. Pálenka zmizela z domu muži, který ji tam schraňoval postupně během předchozích patnácti let, jednalo se o destiláty z meruněk, švestek a jablek. Policie po pachateli pátrá, zatím marně.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muži ve Zlíně někdo ukradl 300 litrů pálenky, kterou schraňoval 15 let

Neznámý zloděj se vloupal do domu na okraji Zlína. „Alkohol byl uložený v patnácti různě velkých demižonech v neobydleném uzamčeném rodinném domě,” sdělila v úterý mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Ovocnou pálenku viděl její majitel naposledy 20. června, na krádež přišel týden poté. „Demižony, které si majitel v rodinném domě postupně uskladňoval asi patnáct let, tak mohl zloděj odcizit v průběhu jedné nebo několika nocí,” uvedla mluvčí.

Z domu podle vyšetřovatelů zmizely demižony v různých velikostech s obsahem 15, 20 a 25 litrů. Celkem to bylo 150 litrů pití z meruněk, 100 litrů pálenky ze švestek a 50 litrů alkoholu z jablek, dohromady za 115 000 korun.

„Policisté ohledali místo činu, odebrali veškeré stopy, vyslechli svědky a po pachateli krádeže pátrají,” dodala Kozumplíková s tím, že pachateli hrozí až pětileté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků