Hlavní obsah
Muži v Uherském Hradišti vzplála postel. Foto: HZS Zlínského kraje

Muž v Uherském Hradišti si v posteli zapálil cigaretu a málem uhořel

S popáleninami skončil v noci na neděli v nemocnici muž z Uherského Hradiště poté, co si v posteli zapálil cigaretu a od ní se vzňala postel, na které ležel. Od uhoření jej zachránila jeho spolubydlící, která oheň uhasila kýblem vody. Právo o tom informoval mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Muži v Uherském Hradišti vzplála postel. Foto: HZS Zlínského kraje
Muž v Uherském Hradišti si v posteli zapálil cigaretu a málem uhořel

K požáru, který vypukl v 8. patře bytového domu na sídlišti Mojmír v ulici Štěpnická, vyrazili podle něj profesionální hasiči z Uherského Hradiště a Kunovic krátce po půl druhé ráno. „K požáru vyjely tři automobilové cisterny a jeden automobilový žebřík,“ upřesnil mluvčí.

V bytě podle něj došlo k požáru postele. „Na posteli ležel muž při vědomí, který měl popáleniny dolních končetin,“ uvedl mluvčí.

Oheň podle něj zlikvidovala ještě před příjezdem hasičů spolubydlící muže. „Uhasila jej kýblem vody,“ podotkl Žemlička. Hasiči podle něj poskytli muži první pomoc a předali jej do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

Vzhledem k rychlé likvidaci požáru, nemuseli být z domu evakuováni jeho obyvatelé. Příčinou vzniku požáru v bytě, v němž je odpojený přívod plynu i elektřiny, je nedbalost. „Požár vznikl od cigarety, kterou si trvale ležící muž v posteli zapálil,“ doplnil Žemlička. Při požáru vznikla škoda za dva tisíce korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků