Hlavní obsah
Padělané peníze Foto: Policie ČR

Muži na Náchodsku vytiskli peníze v hodnotě 620 tisíc

Peníze v hodnotě 620 tisíc korun si podle policie vytiskli dva mladí muži na Náchodsku. Dvoutisícovky ukryli do dřevníku, s tisícovkami platili. Hrozí jim až osm let vězení.

Padělané peníze Foto: Policie ČR
Muži na Náchodsku vytiskli peníze v hodnotě 620 tisíc

„Muži měli za pomoci běžně dostupné domácí počítačové techniky v průběhu uplynulých měsíců na Náchodsku vyrobit padělky v nominálních hodnotách 1000 a 2000 korun,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Podle zjištění kriminalistů měl 28letý muž vytisknout více než 300 kusů 2000 bankovek a schoval je v dřevníku. Tisícikorunové bankovky používali na placení cigaret či mobilů. Podezřelý nebyl policistům neznámý, a tak zanedlouho skončil v poutech. Zadržen byl také jeho 22letý kumpán.

„Muži měli padělat bankovky představující v úhrnu částku 620 tisíc korun. Část padělaných bankovek včas zachytili obchodníci, kterým muži platili v hotovosti za zboží,“ konstatovala mluvčí.

Za padělání a pozměnění peněz může oběma mužům soud uložit až osmiletý trest odnětí svobody.

Muži vyrobili peníze v hodnotě 620 tisíc korun.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků