Hlavní obsah
Při napadení bylo zraněno šest lidí Foto: Miroslav Homola, Právo

Muže obviněného z pokusu o vraždu příbuzných v Tišnově poslal soud do vazby

Muže obviněného kvůli tomu, že v pondělí v Tišnově na Brněnsku v rodinném domě vážně zranil pět lidí, poslal ve středu soud do vazby. Muž je obviněný z pokusu o vraždu, hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Při napadení bylo zraněno šest lidí Foto: Miroslav Homola, Právo
Muže obviněného z pokusu o vraždu příbuzných v Tišnově poslal soud do vazby

O vývoji v případu informoval mluvčí policie David Chaloupka.

Policisté útočníka zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme," uvedl už dříve Chaloupkův kolega, policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle policie byl muž s napadenými v příbuzenském vztahu. Na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny po útoku stále ve vážném stavu zůstává muž a žena, řekla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Ve Fakultní nemocnici Brno leží napadená žena a muž, v dětské nemocnici zůstává jedno ze dvou dětí.

„Všichni tři zůstávají na jednotce intenzivní péče, dítě a muž jsou ve stabilizovaném stavu, žena je stále v umělém spánku a čeká ji další operace," řekla mluvčí zařízení Veronika Plachá.

Druhé z dětí lékaři propustili už dříve, starosta Tišnova Jiří Dospíšil řekl, že zaopatření tohoto chlapce řešil tišnovský OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) ve spolupráci se zdravotníky a že je o něj postaráno.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19:00. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník.

„Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme," řekla už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do brněnských nemocnic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků