Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Muž zadržel zlodějky na útěku, jejich kamarád na něj poštval psa

Jihlavská policie obvinila mladíka a dvě dívky, kteří použili psa jako zbraň. Poštvali ho na čtyřicetiletého muže, který se snažil v květnu pomoci prodavačkám poté, co dívky v jejich obchodě kradly. Pes muže pokousal. Mladík, který už byl soudně trestaný, je ve vazbě. Hrozí mu až osm let vězení, uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Muž zadržel zlodějky na útěku, jejich kamarád na něj poštval psa

Dívky vzaly v jihlavském obchodě potraviny za asi 600 korun a utekly. Prodavačky na ulici požádaly o pomoc náhodného kolemjdoucího. Jednu z dívek našel a chtěl ji přivést zpět do obchodu. Na místo ale přišla druhá dívka a také osmnáctiletý mladík se psem.

Začali se chovat značně agresivně a proti muži štvali psa, kterému dávali pokyn k útoku. "Pes muže napadl a pokousal ho na ruce, přesto se muži podařilo mladíka na místě zdržet," uvedla Kroutilová.

Osmnáctiletý recidivista

Zraněný muž se podle ní léčil několik týdnů. Osmnáctiletý muž je obviněný ze zločinu vydírání spáchaného se zbraní a z přečinu ublížení na zdraví a ze spáchání přečinu výtržnictví.

Je to recidivista, který byl trestán za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Obě dívky byly obviněny z provinění vydírání spáchaného se zbraní a provinění ublížení na zdraví a ze spáchání provinění výtržnictví. Hrozí jim až čtyři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků