Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Muž vybodoval bratra, pět měsíců na něj sváděl dopravní přestupky

Pět měsíců se 44letý muž ze Sokolova vydával za svého bratra a páchal dopravní přestupky. Dosáhl dvanácti trestných bodů a bratrovi tak způsobil nemalé potíže. Nyní je podezřelý ze tří trestných činů, informovali karlovarští krajští policisté.

Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Muž vybodoval bratra, pět měsíců na něj sváděl dopravní přestupky

Muž podle policie od února do června jezdil na Sokolovsku mercedesem. Několikrát ho kontrolovali policisté, kterým nepředložil doklady k autu ani své osobní. Byl proto lustrován přes databázi, hlídce ale sdělil údaje svého bratra, na kterého policisté vypsali pokuty.

„Svým jednáním uvedl v omyl policisty a způsobil značnou újmu na právech svému bratrovi tím, že mu byly načítány body na kartu řidiče, kdy dosáhl 12 bodů,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Hergezelová s tím, že škoda byla vyčíslena na 1200 korun.

Muž měl pro své jednání pádný důvod, měl totiž zákaz řízení a byl také uznán vinným z maření úředního rozhodnutí.

Nyní mu policisté sdělili podezření hned ze tří trestných činů. „Přečinu poškození cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu neoprávněné užívání cizí věci. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na 3 roky,“ uzavřela mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků