Hlavní obsah

Muž v Praze pomáhal ženě s nákupem. Kolemjdoucí mu mezitím ukradl auto

Pomoc s nákupem se ve středu vymstila 47letému muži na pražském Žižkově. Před domem nechal nastartované auto, které mu hbitě ukradl kolemjdoucí. Daleko však nedojel, protože ho zadržela blízká hlídka.

Muž v Praze pomáhal ženě s nákupem. Kolemjdoucí mu mezitím ukradl auto

Muž vezl svoji známou kolem deváté hodiny večer do domu v Sudoměřské ulici. Protože chtěl být gentleman, pomohl jí s taškami až do vchodu. Nastartované auto pak přilákalo pozornost kolemjdoucího, který se rozhodl se povozit.

„Překvapenému okradenému, který už zaslechl jen zvuk svého vozu a zahlédl brzdová světla, nezbylo nic jiného než celou věc ohlásit na linku 158,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Policisté začali po ukradené hondě pátrat a zanedlouho ji spatřili v Ondříčkově ulici. Muž sice chtěl ujet, ale brzy si to rozmyslel a byl zadržen. Pětatřicetiletý muž, který nevlastní řidičský průkaz, měl v minulosti několik zákazů řízení. Navíc byl v pátrání.

„Zadržený je v současné době podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pravomocný rozsudek ho tak v době nouzového stavu může poslat za mříže až na osm let,“ doplnil mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků