Hlavní obsah
 

Muž v Praze chtěl oloupit 12letého chlapce, dítě bil a škrtil

Policie pátrá po muži, který se pokusil na pražském Žižkově oloupit 12letého chlapce o mobilní telefon. Dítě bil a škrtil. Když chlapec začal volat o pomoc, pachatel utekl s nepořízenou. O případu v sobotu informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

 
Muž v Praze chtěl oloupit 12letého chlapce, dítě bil a škrtil

Mladý muž napadl chlapce 19. března kolem 17:30 v Krásově ulici. „Neznámý podezřelý ve společnosti ještě dalšího muže sledoval chlapce, který vystoupil z tramvaje na zastávce Husinecká a šel domů,” uvedl Daněk.

Když dítě otevřelo dveře domu, lupič šel za ním a ve vestibulu zaútočil. Chlapce přimáčkl na zeď, přiložil mu loket na krk a začal ho škrtit.

„Požadoval vydání mobilního telefonu, ale ten mu chlapec nedal. Naopak začal křičet o pomoc, čehož se útočník zalekl a dal se na útěk,” popsal situaci mluvčí policie. „Ještě před tím ale stihl přepadeného udeřit do obličeje,” doplnil.

Podezřelý muž měl společníka

Muž podezřelý z loupeže je podle policie zhruba ve věku 20 až 25 let. Je asi 175 centimetrů vysoký, štíhlé postavy a světlé pleti. Mluvil česky bez přízvuku. V době útoku byl oblečen do bundy s kapucí, která měla na prsou bílý klín, černých kalhot a na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou. Na hlavě pod kapucí měl tmavý kulich s pruhem a na rukou tmavé rukavice.

Druhý muž, který útočníka doprovázel, je ve věku okolo 25 let. Je vysoký asi 180 centimetrů, střední postavy a tmavé pleti. Oblečen byl do tmavé zimní bundy s kapucí, tmavých tepláků a tmavých sportovních bot.

Policie na webu zveřejnila záznam z bezpečnostních kamer, který oba muže zachycuje. „Jestliže některého z podezřelých mužů na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158,” požádal mluvčí policistů veřejnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků