Hlavní obsah
Muž se zranil v obci Brodek u Přerova Foto: HZS Olomouckého kraje

Muž uvázl po kyčel ve stroji na brambory

Hasiči v Brodku u Přerova v pátek odpoledne vyprostili muže vtaženého do zemědělského stroje určeného na vyorávání brambor. Šlo o náročný zásah, použít museli k oddálení válců páčidla i rozbrušovací pilu. Neštěstí se stalo v místním zemědělském družstvu, muž měl ve stroji uvízlou celou nohu až po kyčel.

Muž se zranil v obci Brodek u Přerova Foto: HZS Olomouckého kraje
Muž uvázl po kyčel ve stroji na brambory

Vážně zraněného muže přepravil do nemocnice vrtulník, sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasiči do soukromého zemědělského areálu vyrazili před 16:00. Informováni byli o tom, že někdo volá o pomoc a zřejmě je vtažený do stroje na vyorávání brambor.

„Po příjezdu na místo a průzkumu hasiči zjistili, že má muž mezi válci stroje uvězněnou celou nohu až po kyčel. Ihned začali spolupracovat se záchrannou službou. Před vyproštěním zraněného muže musel nejprve lékař zajistit jeho životní funkce, až poté mohli hasiči začít s vyprošťováním," uvedla mluvčí hasičů.

Muž byl vtažený do stroje určeného na vyorávání brambor

Foto: HZS Olomouckého kraje

Při fyzicky velmi náročném zásahu využili zasahující hasiči hydraulické rozpínáky, páčidla, zvedací vaky, zajišťovací klíny i rozbrušovací pilu, aby zaseknuté válce od sebe co nejvíce oddálili a muže ze stroje vysvobodili co nejrychleji.

„Následně jej pomocí páteřní desky vyprostili a předali do péče zdravotníků," doplnila Lucie Balážová. Na místě přitom využili technický automobil, jehož výbava se využívá při náročných technických zásazích nebo vyprošťovacích pracích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků