Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Muž ukradl igelitku s pěti milióny a skryl se na Zélandu. Dostal sedm let

Na sedm let za mřížemi odsoudil zlínský krajský soud 29letého Lukáše Ondráčka z Uherského Hradiště, který loni ukradl svému známému z bytu tašku s 210 tisíci eur (5,2 miliónu korun). S obnosem pak odletěl na Nový Zéland a nyní se zřejmě zdržuje v Austrálii. Soud jej tak stíhal jako uprchlého.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Muž ukradl igelitku s pěti milióny a skryl se na Zélandu. Dostal sedm let

Ondráček měl loni 5. ledna využít nepozornosti svého známého a odcizit z jeho bytu v Uherském Hradišti igelitovou tašku s převážně 500 eurovými bankovkami. Poté odjel do Prahy a přemluvil kamarádku ke společné dovolené na Novém Zélandu, kam odletěli druhý den. Dívka se pak vrátila sama poté, co jí rodiče napsali, že Ondráčka hledá policie.

Podle 39letého poškozeného byl pachatel jeho „rodinný přítel“. V bytě prý spolu přepočítávali peníze, které si poškozený půjčil na rozvoj firmy, kde působil jako tichý společník.

"Myslím, že ta krádež byla z jeho strany zkrat. Byť už dříve říkal, že když vydělá peníze, chce do Austrálie," uvedl. Ve vrácení peněz prý již nevěří. "Aspoň ať ho pořádně potrestají. Zničil mně i kolegovi vše, na čem jsme pracovali. Propustili jsme zaměstnance a firma stojí," doplnil poškozený.

Spěchal, neměl zavazadla

O tom, že Ondráček z České republiky skutečně spěchal, svědčí i výpovědi pracovníků, u kterých si objednával letenky. Podle jednoho z nich totiž odmítl o zhruba 20 000 korun levnější letenku na pozdější dobu s tím, že musí letět hned. Prodejci bylo také divné, že cestující, který letí na druhý konec světa, nemá skoro žádné zavazadlo.

Obžalovaný kvůli svému útěku na policii ani u soudu nevypovídal. Obhájkyně v pondělí soudu předložila jeho údajné prohlášení, kde vinu odmítl. "Popírám to, je to snůška výmyslů," stojí v listině. Jako důvod rychlého odjezdu z České republiky zde obžalovaný uvádí strach, ale ne z policie, nýbrž z poškozeného, který ho údajně zatahoval do „mafiánských praktik“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků