Hlavní obsah
Škoda, kterou požár na rodinném domě způsobil, je asi 150 tisíc korun. Foto: Aleš Honus, Právo

Muž se popálil, když zachraňoval při požáru své děti

Při snaze o záchranu svých dětí z hořícího domu se popálil třiatřicetiletý muž v Příboře na Novojičínsku. Když běžel do hořících schodů do první patra, kde děti spaly, utrpěl popáleniny na chodidlech. Oběma dětem ve věku 8 a 11 let se nakonec podařilo uniknout oknem, odkud vylezly na sníženou část střechy.

Škoda, kterou požár na rodinném domě způsobil, je asi 150 tisíc korun. Foto: Aleš Honus, Právo
Muž se popálil, když zachraňoval při požáru své děti

O případu informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Dvoupodlažní dům podle něj začal hořet nejspíš kvůli technické závadě na topidle. „Dětem se ze zakouřeného domu podařilo uniknout a z preventivních důvodů byly odvezeny do nemocnice, protože se nadýchaly kouře,“ řekl mluvčí.

Požár vypukl v rodinném domu ve tři hodiny ráno a majitelé hned zalarmovali hasiče. „Po příjezdu hasičů na místo již hořelo především na schodech mezi přízemím, kde spávali rodiče, a prvním patrem v podkroví, kde spávaly děti,“ uvedl Kůdela.

Velké štěstí podle něj bylo, že při požáru prohořel plastový přívod vody, která požár částečně lokalizovala. „Hasiči pak požár dohasili pomocí vysokotlakého proudu vody, celý objekt prohledali a odvětrávali okny i tlakovou ventilací,“ dodal policejní mluvčí. Škoda je vyčíslena na 150 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků