Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miroslav Homola, Právo

Muž provozoval Amsterdam shop, policie zabavila 13 tisíc drogových zásilek

Výnosný internetový byznys se syntetickými drogami překazila v těchto dnech ostravská policie. V bytě v Českém Těšíně zajistila 13 tisíc balíčků s různými chemikáliemi připravených k balení a odeslání. Zároveň zadržela Poláka, který se právě chystal odeslat 25 zásilek na různá místa v České republice. Muž podle policie provozoval internetovou prodejnu Amsterdam shop.

Ilustrační foto Foto: Miroslav Homola, Právo
Muž provozoval Amsterdam shop, policie zabavila 13 tisíc drogových zásilek

Podle policie ale zatím není jasné, jaký je vztah zadrženého Poláka s jeho krajanem, který byl v České republice již odsouzen za provozování kamenného Amsterdam shopu ve Stodolní ulici v Ostravě. Část trestu strávil ve vazbě, zbytku se vyhnul díky prezidentské amnestii. Policie se prozatím domnívá, že nově zadržený obchodník jen chytře využil zavedenou obchodní značku.

Policie zatím zadokumentovala, že zboží od zadrženého muže si objednalo minimálně 100 zákazníků z celé České republiky. V nejbližší době je bude vyslýchat. První analýzy zadržených zásilek ukázaly, že jde o syntetické náhražky marihuany a pervitinu s obdobnými či spíše ještě silnějšími účinky.

„Rozbory ukázaly, že se nejedná o látky, které byly v roce 2011, kdy vstoupila v platnost novela příslušného zákona, zařazeny na seznam zakázaných drog. Mají trošku jiné složení, ale obdobné účinky,“ řekl šéf ostravské protidrogové policie Jiří Kopeček.

Dodal, že policie očekávala, že výrobci na novelu zareagují a pozmění molekulární strukturu látek tak, aby psychotropní účinky byly zachovány, ale aby drogy neobsahovaly látky uvedené v příloze příslušného zákona.

Muž tak nemůže být obviněn z nedovolené výroby drog, ale pouze z šíření toxikomanie, za které zákon stanoví maximální trest pět let vězení. „V současné době se obviněný cizinec nachází ve vazbě,“ dodal Kopeček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků