Hlavní obsah
Foto: Petr Nový, Novinky

Muž nasedl do auta, řidiče donutil přesednout a odjel i s ním

Jako na divokém západě si počínal ve středu v podvečer 31letý muž z Chrudimi, když bez okolků nastoupil do vozu, ve kterém na místě řidiče seděl 19letý majitel auta. Když mladík odmítl nezvaného hosta odvézt, ten mu sebral klíčky, donutil ho přesednout si a i s ním odjel. Nakonec skončil na záchytné stanici.

Foto: Petr Nový, Novinky
Muž nasedl do auta, řidiče donutil přesednout a odjel i s ním

Opilec nasedl do zaparkovaného fiatu před vlakovým nádražím. Řidič auta uvnitř mu nevadil, hned mu sebral klíčky a dožadoval se odvozu do Slatiňan, což mladík samozřejmě odmítl.

„Nezvaný spolucestující proto usedl do vozidla na místo řidiče, překvapeného majitele vozidla nechal přesednout na místo spolujezdce a vydal se do Slatiňan. Zde jeho cesta neskončila a zamířil si to zpět do Chrudimi, kde zastavil na jedné z benzínových čerpacích stanic,“ popsal situaci mluvčí policie Lukáš Maier.

Tam už došla majiteli vozu trpělivost a situaci nahlásil na tísňovou linku 158. Hlídka policie byla nedaleko, policisté neomalenému vetřelci naměřili 1,67 a později i 1,74 promile, převezen byl na protialkoholní záchytnou stanici.

Policisté také zjistili, že nezvaný spolucestující má až do začátku roku 2013 soudně zakázáno řídit auta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků