Hlavní obsah
Foto: HZS Olomouckého kraje

Muž na Přerovsku sundaval včely, po pádu ze žebříku se těžce zranil

V Kojetíně na Přerovsku se těžce zranil muž po pádu ze žebříku, ze kterého se snažil dostat k roji včel. Záchranáři jej nalezli v bezvědomí, letecky ho přepravili do olomoucké nemocnice, řekl v neděli jejich mluvčí Zdeněk Hošák. V Olomouckém kraji je to za posledních deset dní třetí případ pádu člověka s vážným zraněním.

Foto: HZS Olomouckého kraje
Muž na Přerovsku sundaval včely, po pádu ze žebříku se těžce zranil

Neštěstí se v Kojetíně stalo v sobotu odpoledne, záchranáři o tom informovali v neděli. "K události ihned vyrazila letecká záchranná služba, muž byl po příletu v bezvědomí. Lékař na místě provedl nutná prvotní zajištění, zaintubování a připojení na umělou plicní ventilaci. Pacient byl následně se středně těžkým zraněním v oblasti hlavy letecky přepraven na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Hošák.

Podobný případ se stal naposledy ve čtvrtek, kdy záchranáři s vrtulníkem zasahovali u jednapadesátiletého muže, který spadl ze střechy rodinného domu ve Štítech na Šumpersku. Do nemocnice jej převezli se středně těžkým zraněním.

Na konci května v Hněvotíně u Olomouce se při stavbě domu těžce zranil muž, který spadl z výšky deseti metrů. Za pomoci operačního střediska ho resuscitovali svědci na místě, po příjezdu sanitek pokračovali v kříšení zraněného záchranáři. Resuscitace dvaadvacetiletého muže byla úspěšná a pacienta s mnohačetnými poraněními na umělé plicní ventilaci převezla sanitka do traumacentra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků