Hlavní obsah
 

Muž, který vlastním tělem zachránil dceru, byl vězeňský dozorce

Vězeňská služba ve středu zveřejnila podrobnosti k úmrtí jejích dvou členů při střelbě v čekárně ostravské nemocnice. Jeden z dozorců vlastním tělem zachránil svou dceru, sám střelnému zranění podlehl. Při útoku zemřelo celkem šest lidí.

 
Muž, který vlastním tělem zachránil dceru, byl vězeňský dozorce

„Jeden pracovník sloužil ve vazební věznici v Ostravě a bylo mu 39 let, druhý sloužil ve věznici v Heřmanicích a bylo mu 49 let. Oba byli velmi pracovití a spolehliví. Byli tam jako běžní pacienti ve svém volnu. Jeden tam byl na ošetření a druhý doprovázel svou nezletilou dceru. Jednalo se o našeho příslušníka, který bránil svou dceru. Je pro nás velkým hrdinou,“ řekl ředitel vězeňské služby Petr Dohnal.

Dohnal doplnil, že vězeňská služba spustí sbírku pro oba příslušníky. Podle ředitele byl i třetí muž, který tam zemřel, před deseti lety členem vězeňské služby. Dohnal zároveň vyloučil, že by útok cílil proti vězeňské službě.

K masakru v čekárně traumatologie došlo v úterý ráno. Podle dostupných informací střílel 42letý stavební technik Ctirad V. nelegálně drženou zbraní ráže 9 mm. Z nemocnice se mu po činu podařilo utéct, navštívil dokonce i svou matku.

Zhruba tři hodiny po činu, když ho dostihla policie, se pokusil o sebevraždu a střelil se do hlavy. Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že muž nezemřel ihned, zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci.

Motiv střelce není jasný, podle výpovědí lidí, s nimiž komunikoval, si myslel, že má vážnou nemoc. Policie hledá také autora fotografie, která se rozšířila po sociálních sítích a lze na ní vidět mrtvé lidi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků