Hlavní obsah

Musela do vězení, a tak se čtyřměsíčním synem hodila o zem a zabila ho, dostala 16 let

Brněnský krajský soud ve středu poslal na 16 let do vězení 39letou ženu z Brna za vraždu čtyřměsíčního syna. Hodila jej na zem, a to ve stresu z toho, že bude muset nastoupit do vězení a čtyřměsíčního chlapečka bude muset opustit.

Musela do vězení, a tak se čtyřměsíčním synem hodila o zem a zabila ho, dostala 16 let

Žena připouští, že hocha upustila na zem, ale je také možné, že jí pouze upadl. To znalci vyloučili. "Hodila dítě na zem ve střední opilosti a pod vlivem napětí z očekávaného trestu vězení," řekla v odůvodnění rozsudku soudkyně Dana Kancírová.

Připomněla, že podle znalců měla žena v krvi 1,57 promile alkoholu. Tato míra nemůže způsobit ztrátu paměti. Právě na tu se obžalovaná odvolávala. Dítě zemřelo letos 9. května. Matka se tou dobou připravovala na nástup do vězení na několik let. Odpykat si měla trest za týrání jednoho ze svých starších dětí.

Žena je podle psychologů sice emočně labilní, na druhé straně si ale musela být vědoma důsledků svého jednání. Dítě hodila v kuchyni svého bytu na zem z výšky 1,5 metru. Dopad způsobil vnitřní zranění. Pak chlapečka vzala, uložila jej k sobě do postele a usnula. Po několika hodinách syn zemřel.

Pokud by ale hned po útoku přivolala záchranku, mohli mu zdravotníci při urychleném zákroku zachránit život. Žena se podle soudkyně nesmířila s tím, že by se o dítě mohl v době, kdy bude ve vězení, starat její manžel nebo nejstarší syn.

Vůbec nezvážila možnost, že by si syna vzala za mříže s sebou. Ve věznici ve Světlé nad Sázavou je oddělení pro matky s malými dětmi. Na vynesení vysokého trestu mělo vliv i to, že svého činu dosud nelitovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků