Hlavní obsah
Hasiči pomáhají zraněnému muži. Foto: HZS Praha

Mladý muž se zřítil z vyšehradských hradeb v Praze

Třicetiletý muž se zřítil ve středu večer z hradeb na pražském Vyšehradě. Hasiči jej pomocí výškové techniky dostali k sanitce, která ho se středně těžkým zraněním převezla do nemocnice.

Hasiči pomáhají zraněnému muži. Foto: HZS Praha
Mladý muž se zřítil z vyšehradských hradeb v Praze

Muž spadl z hradeb před jedenáctou hodinou večer. Na pomoc mu vyrazili hasiči s lezeckým vybavením, protože ležel v těžko přístupném terénu.

Hasiči pomáhají zraněnému muži.

Foto: HZS Praha

„Osoba byla v péči záchranářů a hasiči použili výškovou techniku a nosítka a za asistence záchranné služby a policie zraněnou osobu zajistili a transportovali do sanitního vozu,“ uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchanská.

Muže transportovali na plošině.

Foto: HZS Praha

Záchranáři poslali na pomoc nejen posádku, ale také lékaře a inspektora. „Muž ve věku 30 let spadl asi z 18 metrů z hradeb. Byl při vědomí, záchranáři ho zajistili podle trauma protokolu a poté převezli do nemocnice na Vinohradech s mnohočetnými poraněními končetin a pánve,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Podle policejního mluvčího Jana Rybanského zraněný muž volal o pomoc a uslyšel ho svědek, který se obrátil na tísňovou linku. „Muž vyloučil, že by chtěl spáchat sebevraždu, ale uvedl, že jde o nešťastnou náhodu. Podle svých slov před pádem vypil asi půl litru vína,“ konstatoval Rybanský s tím, že policisté se případem dále zabývají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků