Hlavní obsah
 

Mladý muž odešel po hádce trucovat na střechu, nemohl slézt dolů

Neobvyklý zákrok mají za sebou brněnští strážníci. V úterý večer na jejich tísňovou linku zavolal mladý muž, který uvízl na střeše jednoho z bytových domů a nevěděl, jak se má dostat dolů. Na střechu odešel trucovat po hádce s přítelkyní, ovšem pak se bál kvůli námraze slézt zpátky.

 
Mladý muž odešel po hádce trucovat na střechu, nemohl slézt dolů

„Strážníci vylezli po žebříku do půdní šachty, odkud na devětadvacetiletého muže volali. Ten seděl na okraji budovy s nohama opřenýma o hromosvod a odpovídal jim rozechvělým hlasem, že střecha i hromosvod jsou namrzlé, on se nemůže po střeše pohybovat a má strach, že se zřítí na ulici. Jeden ze strážníků, jištěný na provazech svými kolegy, proto vylezl na střechu a mladého muže ukotvil do sedáku,“ popsal zásah mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Po ukotvení si strážníci mladého muže pomocí lan přitáhli až k otvoru půdní šachty a jistili ho i při sestupu po žebříku. „Mladík působil fyzicky i psychicky v pořádku a lékařskou péči odmítl. Na místo ovšem dorazila přivolaná hlídka státní policie, které strážníci vzhledem k neobvyklým okolnostem předali případ k došetření,“ dodal Ghanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků