Hlavní obsah
 

Mladou poštolku v rozletu zastavila balkonová síť

Až z 12. patra panelového domu a pomocí lezecké techniky zachraňovali hasiči v Ostravě mladou poštolku, která se zamotala do ochranné sítě na jednom z balkonů. Na domě rodina poštolek hnízdí, mládě zřejmě uvízlo při jednom z raných průzkumných letů. Záchrannou akci zaznamenala hasičská kamera.

 
Mladou poštolku v rozletu zastavila balkonová síť

Poštolka se dostala do nesnází v pátek dopoledne, zůstala zamotaná v ochranné síti na balkonu ve 12. patře výškového domu ve čtvrti Bělský les.

O patro výš má podle mluvčího hasičů Petra Kůdely hnízdo rodina poštolek, která se letos rozrostla o šest mláďat.

„Ta už umí létat a samozřejmě všechna zvědavě prozkoumávají okolí,“ zmínil mluvčí v pátek na webu.

Mládě poštolky bylo zamotané v síti

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Poštolku nebylo možné zachránit z bytu, nikdo nebyl doma. Jeden z hasičů se k ní tedy slanil, odřezal kus sítě i s ptákem a v podběráku ho dostal zpět o patro výš, kde se mláděte ujal muž, který se o místní poštolky stará.

„Sousedi už mu začali říkat pan Poštolka. Hasiči vzdorujícího zástupce sokolovitých dravců předali do rukou pana domácího, na kterého jsou poštolky zvyklé a kde se mládě zcela uklidnilo,“ uvedl Kůdela.

Hasič se pro poštolku slanil

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

„Celý zásah sledovali sourozenci uvězněné poštolky, kteří posedávali různě kolem hasičů, rovněž několik zvědavých obyvatel ulice Bohumíra Četyny na okolních balkonech, kteří hasiče odměnili potleskem,“ dodal.

Záchrana poštolky v Ostravě

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků