Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Mladíkovi hrozí doživotí za ubodání policisty ve Velicích

Až výjimečný doživotní trest hrozí osmnáctiletému útočníkovi, který v prosinci loňského roku pobodal v obci Velice na Českobudějovicku dva policisty. Jeden z nich Václav Haase pak následně zraněním podlehl. Policisté předali v tomto týdnu spis státnímu zástupci.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Mladíkovi hrozí doživotí za ubodání policisty ve Velicích

„Pachatel, který je ve vyšetřovací vazbě, tak bude obžalován z vraždy dílem spáchané ve stadiu pokusu a dílem dokonané,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Útočníkovi tak bude hrozit až výjimečný doživotní trest.

Hlídka hlubockých policistů zasahovala 18. prosince loňského roku proti agresivnímu mladíkovi v domě ve Velicích, protože napadal další členy domácnosti.

„Pachatel při spatření policistů na tyto ihned zaútočil dřevěnou násadou a následně i nožem. Oba policisty vážně zranil. I přes utrpěná zranění jej policisté dokázali zpacifikovat. Při zákroku také pomohly další osoby z domu,“ popsal Matzner prosincový útok a zadržení mladíka, který se bude hájit z vraždy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků