Hlavní obsah

Mladík ubodal bratrance, dostal 8,5 roku

Za vraždu svého bratrance a pokus o vraždu otce půjde 17letý vietnamský mladík na 8,5 roku do vězení pro mladistvé. Rozhodl o tom v úterý olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak verdikt ostravského krajského soudu, proti kterému se mladík odvolal.

Mladík ubodal bratrance, dostal 8,5 roku

Vietnamský mladík se loni rozhodl utéct od svého otce a žít na vlastní pěst. Po týdnu na útěku usoudil, že by se mohl zmocnit peněz svého otce uložených v domovním trezoru. Zároveň věděl, že s otcem je v domě vždy i jeho bratranec, a tak mu nezbylo nic jiného, než oba zabít. Proto se vloupal do pokoje svého bratrance, kde vyčkával jeho příchodu.

"Po 22. hodině ho opakovaně bodl dvěma kuchyňskými noži. Bratranec utrpěl devatenáct bodných a bodnořezných zran, z nichž dvě měly zjevně smrtící charakter," popsala už dříve ostravská soudkyně. V zakrváceném pokoji pak mladík strávil několik hodin, během kterých vykouřil téměř celou krabičku cigaret. Pak sestoupil do přízemí, kde spal jeho otec, jenž si klíče od trezoru vždy nechával u sebe.

Zběsilý zápas s otcem

Otec se ale probudil a přistihl svého syna, jak se k němu přibližuje se sekáčkem na maso. Následovala honička po schodišti, kde syn zaútočil. "Sekáčkem na maso mířil na jeho krk a trup. Jen díky aktivní sebeobraně a zejména v důsledku vypadnutí nástroje nebyl vražedný záměr dokonán," dodala soudkyně.

Obžalovaný vinu od počátku popíral. Sice přiznával, že se vloupal do domu svého otce a bratrance, od kterých utekl, ale jen proto, aby si vzal své věci. Tam prý našel bratrance již mrtvého.

U svého otce, jenž žije v Ostravě, bydlel odsouzený od roku 2000, přestože ho soud svěřil do péče matky. Ta si s ním ale vzhledem k výchovným problémům nevěděla rady, a tak ho poslala otci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků