Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Mladík se přizabil při jízdě lesem na Táborsku, pak utekl z nemocnice

Hned dvakrát zbytečně zaměstnali záchranáře a policisty mladíci na Táborsku. V prvním případě havarovali při nelegální jízdě lesem, v druhém jeden z nich utekl z nemocnice a policisté ho museli hledat.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Mladík se přizabil při jízdě lesem na Táborsku, pak utekl z nemocnice

Záchranáři byli přivoláni v neděli odpoledne do lesa u obce Hlavatce, kde minimálně dva mladíci ve věku 20 a 24 let drancovali les na svých motorkách. Mladší z nich utrpěl vážnější zranění, se kterým byl převezen do nemocnice.

Podle policie mladíci z obce Želeč porušili hned několik zákonů. „K řízení motorek neměli příslušná řidičská oprávnění, na motorkách nebyly umístěny poznávací značky a vedle zakázané jízdy v lese mladíci rovněž neoprávněně k jízdě užili i pozemní komunikaci,“ vyjmenoval mluvčí policie Miroslav Doubek.

Všechny přestupky bude řešit správní orgán. Dvacetiletého mladíka ale policisté neviděli naposledy. Hned v pondělí ráno totiž dostali oznámení z nemocnice, že mladý muž z ní odešel, avšak v důsledku zranění hlavy může být v ohrožení života. Lékaři proto žádali o jeho rychlé nalezení. Do pátrání bylo nasazeno několik policejních hlídek, kterým se povedlo ve spolupráci s rodinou muže za hodinu najít.

„Záchranná služba ho opět převezla do nemocnice. Co více zejména v této době, kdy nemocnice a záchranné složky svádějí nerovný boj s covidem, k jednání mladíků dodat,“ konstatoval Doubek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků