Hlavní obsah
Dětské hřiště v ulici Patrice Lumumby v Ostravě-Zábřehu, kde byl napaden devítiletý chlapec, který se houpal na houpačce. Foto: Ožana Jaroslav, ČTK

Mladík podezřelý z útoku na děti rapuje o smrti a násilí

Dva mladiství, kteří jsou podezřelí ze sobotního pobodání tří dětí v Ostravě, prezentovali na internetu své názory na svět prostřednictvím hudebních videí. V rapových textech, v nichž často používají vulgární výrazy, řešili především mezilidské vztahy.

Dětské hřiště v ulici Patrice Lumumby v Ostravě-Zábřehu, kde byl napaden devítiletý chlapec, který se houpal na houpačce. Foto: Ožana Jaroslav, ČTK
Mladík podezřelý z útoku na děti rapuje o smrti a násilí

ČTK odkazy na videa získala prostřednictvím známých podezřelých mladíků a upozornily na ně také děti z lokality, kde mladíci údajně zaútočili. Na jednom z videí mladík zpívá mimo jiné o noži a zabíjení.

Mladíci videa umisťovali na internetové stránky pod přezdívkami, součástí některých videí jsou i fotografie, na nichž jsou údajně oba podezřelí. Právě pod jedním z těchto videí se už v sobotu večer objevil komentář poukazující na skutečnost, že právě tito mladíci napadli tři děti.

Patrně jeden z podezřelých navíc na internetový server v posledních několika dnech vložil čtyři videa hovořící o rozchodu s přítelkyní, jedno z těchto videí doplňuje fotografie mladého muže s nožem v ruce. V rapových textech mladík například uvádí: "Sleduješ můj pohled, když se po nocích sám procházím, smířený se smrtí, připravený kdykoliv zemřít."

Po škole jde do posilovny, aby vypadal jako chlap, zpívá

Na jednom z dříve uveřejněných videí pak mladík zpívá, že po škole "zaleze" do posilovny, protože chce vypadat jako chlap, a ne jako kluci v jeho okolí. V textu vulgárně hovoří o čtvrti plné potkanů a tvrdí, že všechny ty krysy zničí a zabije.

"Všechno má svůj čas a vy se dočkáte...," uvádí v hudebním videu s tím, že se mu smějí, že nosí nůž jak na ovoce. "V tom případě jsi hruška, ale s mojí kudlou v břiše," zpívá. V písni dále tvrdí, že nelze odhadnout člověka, který nemá co ztratit, a takový člověk s "kudlou" v ruce může i zabít.

Policisté místa činu ohradili.

Foto: Aleš Honus, Právo

Děti, které znaly dva z napadených chlapců, v neděli na hřišti v ulici Patrice Lumumby řekli, že útočníci byli v okolí "známými firmami". Školáci uvedli, že podezřelí pili a snad i užívali drogy. Školáci tvrdili, že problémy v lokalitě, kde mladíci zaútočili, se začaly stupňovat po otevření hřiště, na němž byl údajně pobodán i jeden z chlapců. Podle jejich tvrzení se na hřišti otevřeném teprve před pár měsíci scházejí výrostci i party z okolí, které si tam "vyřizují účty". V místě se prý objevily i injekční stříkačky.

Policie v neděli dopoledne oznámila, že případ vyšetřuje jako pokus o vraždu, dosud nemá útočnou zbraň. Všechny napadené děti ve věku devět, 13 a 14 jsou podle informací z ostravských nemocnic, kde jsou hospitalizovány, mimo ohrožení života.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků