Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Mladík okradl seniorku s demencí, z konta jí vysál čtvrt milionu

Případ hyenismu páchaného na seniorech vyšetřují ostravští kriminalisté, kteří obvinili 23letého muže z podvodu. Podle vyšetřovatelů zneužil mentálního omezení 80leté ženy, které z bankovního konta vybral 250 000 korun. Soud mladíka poslal do vazby.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Mladík okradl seniorku s demencí, z konta jí vysál čtvrt milionu

Obviněný ženu kontaktoval v říjnu, znali se podle policie z dřívějška. „Byl si vědom jejích v podstatě nižších rozpoznávacích, paměťových schopností,“ sdělila ve středu mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Nejdřív se podle kriminalistů mladík snažil vybrat několik desítek tisíc korun z banky přímo s asistencí seniorky, transakci se ale nepodařilo dokončit. Jenže po krátké době mu plány vyšly.

„Podařilo se mu získat vzhledem ke zdravotnímu stavu poškozené dispoziční právo k jejímu bankovnímu účtu. Nic již nebránilo v odčerpání více než 250 000 korun,“ upřesnila mluvčí.

Obviněný mladík byl už v minulosti odsouzen mimo jiné za podvod, poškozenou byla rovněž seniorka, které nevrátil půjčené peníze. „Trestní stíhání je vedeno vazebně. Za výše popsané jednání hrozí obviněnému až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala Štětínská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků