Hlavní obsah
Jeden z obviněných z útoku na Michala Hrůzu přichází k soudu Foto: Jiří Tomaškovič, Právo

Mladík, který zmlátil zpěváka Hrůzu, dostal podmínku za poškození auta

Jeden z násilníků, kteří v polovině července napadli v Ostravě zpěváka Michala Hrůzu, dostal u Okresního soudu v Ostravě podmínku. Krátce po zbití umělce totiž nedaleko Stodolní ulice poškodil zaparkované auto. Tento případ nijak nesouvisí s vyšetřováním útoku na umělce. Soudce rozhodl vydáním takzvaného trestního příkazu.

Jeden z obviněných z útoku na Michala Hrůzu přichází k soudu Foto: Jiří Tomaškovič, Právo
Mladík, který zmlátil zpěváka Hrůzu, dostal podmínku za poškození auta

Soud osmnáctiletému mladíkovi uložil za výtržnictví a poškozování cizí věci šestiměsíční podmíněný trest. Zkušební dobu stanovil na 18 měsíců. Pokud bude mladík v budoucnu odsouzen i za zbití Hrůzy, bude tento verdikt pravděpodobně zrušen. "Soud by pak vynesl souhrnný trest za oba případy," vysvětlil mluvčí soudu Lukáš Delong.

Podle návrhu na potrestání se mladík výtržnictví a poškozování cizí věci dopustil nedaleko Stodolní ulice 17. července kolem 3.40, tedy krátce po tom, co podle policie zbil zpěváka. V blízkosti křižovatky Janáčkovy a Nádražní ulice ve společnosti dalších čtyř lidí ulomil zaparkovanému automobilu zpětné zrcátko. Přitom poškodil i lak na předních dveřích. Oprava si vyžádala téměř 15 tisíc korun.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jednoho z obviněných mladíků vedou policisté k soudu, který rozhodne o vazbě.

Foto: Jiří Tomaškovič, Právo

"Ve skupině byl i druhý útočník obviněný z napadení zpěváka Michala Hrůzy. Ten se ale jenom díval," řekl Delong.

Hrůza se už léčí v Čechách 

Michal Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci a byl udržován v umělém spánku. Po probuzení se začal zotavovat. V pondělí byl z Ostravy převezen do rehabilitačního ústavu v Čechách. [celá zpráva]

Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Oba skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků