Hlavní obsah

Mladík kradl auta, rozebíral je a prodával do sběrny. Troufl si i na tahač

Mostečtí policisté dopadli 26letého muže, který ukradená auta zpeněžil ve sběrnách. „V létě odcizil čtyři osobní vozidla značky VW Golf. Ty rozebral na díly a následně je odevzdal do sběru. Poškozeným motoristům z Mostu, Žatce a Chomutova zanechal škodu ve výši 70 tisíc korun,“ uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Mladík kradl auta, rozebíral je a prodával do sběrny. Troufl si i na tahač

Osobáky byly zřejmě pachateli málo, a tak v srpnu odcizil v Mostě nákladní vůz Nissan, který rovněž skončil ve sběrně. Koncem července si troufl dokonce na tahač.

„Spolu se dvěma komplici ve věku 33 a 23 let zajeli autem v nočních hodinách do obce Záluží, kde si vyhlédli v oploceném objektu zaparkovaný tahač značky Tatra. Přelezli plot, auto nastartovali a pomocí lana vyvrátili vrata. Poté odjedli do sběrny na Teplicku, kde auto prodali. O výdělek se podělili. Poškozený majitel vyčíslil škodu na částku 400 tisíc korun,“ popsala mluvčí další případ s tím, že policie již ve sběrně vozidlo nezajistila.

„Navíc měli v objektu ze stavebního stroje odčerpat 200 litrů motorové nafty a odcizit dvě tuny kovového materiálu,“ dodala Světláková.

Povedená trojice má na svědomí i krádeže kovů z objektu firmy v Záluží. Lapkové odnesli kovový materiál za více než dva milióny korun.

Všichni tři byli obviněni z trestného činu krádeže vloupáním a hrozí jim až osmiletý trest odnětí svobody. Na verdikt soudu si počkají ve vazbě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků