Hlavní obsah
Policie obvinila trojici z padělání peněz. Foto: Policie ČR

Mladíci z Karvinska platili za sex rekvizitami

Z padělání peněz obvinila policie trojici mladíků z Karvinska. Ti zaplatili ženě za sex bankovkami, které byly vyrobeny jako rekvizity k natáčení videa. O případu informovala ve středu mluvčí policie Soňa Štětínská.

Policie obvinila trojici z padělání peněz. Foto: Policie ČR
Mladíci z Karvinska platili za sex rekvizitami

Zhruba před měsícem si podle policie objednal 19letý mladík z Karviné několik desítek napodobenin bankovek v hodnotě 10 eur, které měl údajně v plánu použít při natáčení videa. Napodobeniny ho stály několik stovek korun.

Původní záměr se ale poněkud zvrtl. „Částí peněz měl zaplatit počátkem května jisté ženě za poskytnuté sexuální služby,” uvedla Štětínská.

Nezůstalo navíc jen u toho. „Ženě zaplatila i další dvojice, která měla od mladíka bankovky obdržet s upozorněním, že nejsou pravé,” doplnila mluvčí.

Mladíci podle kriminalistů platili padělanými bankovkami za sex.

Foto: Policie ČR

Kriminalisté obvinili dva muže ve  věku 19 a 24 let z padělání a pozměnění peněz, za což v základní sazbě hrozí až pětiletý trest, v případě organizované skupiny až desetileté vězení.

„U třetího, mladistvého, zahájili trestní stíhání pro provinění ze stejného skutku, přičemž trestní sazba se snižuje na polovinu. Ve spojitosti s případem proběhly mimo jiné výslechy obviněných a domovní prohlídky, při kterých policisté zajistili také část napodobenin bankovek,” dodala Štětínská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků