Hlavní obsah

Mladá žena zemřela 11 dní po porodu na otravu krve

Otrava krve vyvolaná prudkým zánětem dělohy je podle závěrů pitvy příčinou úmrtí devětadvacetileté ženy z Kravař, která ve Slezské nemocnici v Opavě zemřela v neděli 19. října, jedenáct dní po porodu syna, ukázala pitva. Na sepsi ukázaly lékařům pouze předběžné výsledky pitvy.

Mladá žena zemřela 11 dní po porodu na otravu krve

"Stále se ještě jedná o výsledky předběžné, neúplné, chybí laboratorní vyšetření,“ upozornil mluvčí nemocnice Daniel Svoboda. Když se u pacientky objevily komplikace, vyšetřili ji podle něj nezávisle na sobě čtyři zkušení lékaři. "Všichni dospěli k závěru, že jde o virové onemocnění. Jednalo se o netypický průběh onemocnění," dodal Svoboda.

Podle informací Práva se případem policie prozatím nezabývá. Ředitel zařízení už předal případ k prošetření územní znalecké komisi. "Do zveřejnění závěru komise budou kmenoví lékaři Slezské nemocnice zainteresovaní na této kauze pracovat pouze pod odborným dohledem,“ ujistil Svoboda.

Další úmrtí rodičky v Krnově

Nejen v Opavě ale v tomto měsíci zemřela žena po porodu. Ve čtvrtek 9. října nepřežila poporodní komplikace v Krnovské nemocnici pětatřicetiletá žena z Osoblažska. Zemřela na anesteziologicko-resuscitačním oddělení třetí den po porodu.

"Narozené dítě je zdravé, v současnosti je v péči rodiny,“ uvedla mluvčí nemocnice Eva Kijonková. Důvodem ženina úmrtí měly být poporodní komplikace. "Jedná se o poměrně vzácné komplikace, které se projevují dva nebo tři dny po porodu. Rodičce prudce klesne počet krevních destiček a zároveň prudce stoupne tlak,“ popsala mluvčí příčinu a dodala, že při dramatickém průběhu umírá na tyto komplikace většina postižených žen.

Pitevní nález ženy nechtěla Kijonková komentovat. "Veškerou dokumentaci máme připravenou pro znaleckou komisi. Počkáme, co řeknou znalci,“ řekla a upozornila, že lékaři nemocnice si nejsou vědomi, že by péči o rodičku jakýmkoliv způsobem zanedbali.

Úmrtím ženy z Osoblažska se již zabývá policie. "Případ šetříme jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví,“ potvrdila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků