Hlavní obsah
David Rath u soudu Foto: Petr Hloušek, Právo

Mladá žena, která narušila soud s Rathem, pokutu platit nebude

Soud neudělil pořádkovou pokutu Evelíně Weagové, která v polovině července narušila jednání s bývalým poslancem a středočeským exhejtmanem Davidem Rathem. Mladá žena tehdy přiběhla k Rathovi, když přednášel závěrečnou řeč, a dala mu na stůl fotku. Napomenutí podle soudu stačilo, vysvětlila v pátek mluvčí Krajského soudu v Praze Zuzana Steinerová.

David Rath u soudu Foto: Petr Hloušek, Právo
Mladá žena, která narušila soud s Rathem, pokutu platit nebude

„Pořádková pokuta, kterou soud zvažoval, nakonec udělena nebyla. Soud považoval ústní napomenutí osoby za dostatečné,” uvedla Steinerová.

Hlavní líčení, ve kterém dostal Rath koncem července nepravomocně 8,5 roku vězení za korupci, přerušila Weagová ve chvíli, kdy Rath pronášel závěrečnou řeč, která nakonec zabrala ve třech dnech čistého času zhruba 12 hodin. Žena přiběhla k Rathově stolu a dala mu listinu. Soudce Roberta Pacovského to rozčílilo, vyžádal si její totožnost a pohrozil pokutou. Dokument si nechal předat.

Weagová je ve firmách spojených s Rathem

Rath pak novinářům potvrdil, že ženu povolal přes svého bývalého advokáta Adama Černého, aby přinesla fotografii soudce, o níž předtím hovořil. Šlo o snímek údajně kolující na internetu, na kterém je prý soudce Robert Pacovský, když spí na večírku. Rath se k tomu dostal dříve, když si soudu stěžoval na odposlechy, které v případu pořídila policie - jsou prý vytržené ze souvislostí a lidé se v nich často baví ovlivnění vínem. Pak navázal tím, že je to lidské a že jistě i soudce to sám zná, a zmínil se o fotce, kterou ale neměl u sebe.

Evelína Weagová je podle obchodního rejstříku mimo jiné v dozorčí radě společnosti Czech Clinic, kde je předsedkyní představenstva Rathova manželka Eva Rathová. Figuruje i v dalších firmách spojených s Rathem. Je také společnicí firmy Czech Poster Media, ve které je jednatelem Černý. Trvalé bydliště má v těsném sousedství vilky, kterou Rath vlastní napůl s partnerkou Renatou Horkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků