Hlavní obsah
Nehoda u Mikulova si vyžádala pět zraněných. Foto: HZS JMK

Mikrobus v Mikulově skončil po nehodě na střeše

Odbočka na Březí ze silnice I/52 na kraji Mikulova se ve čtvrtek odpoledne stala místem vážné dopravní nehody. Pět lidí se zranilo při středu osobního vozu Citroën a mikrobusu Mercedes.

Nehoda u Mikulova si vyžádala pět zraněných. Foto: HZS JMK
Mikrobus v Mikulově skončil po nehodě na střeše

„Letecká záchranná služba přepravila na traumacentrum Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích staršího muže, cizince s vážným poraněním hrudníku. O další zraněné se postaraly posádky záchranářů. Byli mezi nimi nejméně dva další cizinci,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Hedvika Kropáčková.

Mikrobus se po srážce převrátil na střechu

Foto: HZS JMK

„Celkem se při nehodě dvou aut zranilo pět osob,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník. Nehoda se stala po půl druhé na křižovatce, kde z mezinárodního tahu Brno – Vídeň odbočuje silnice II/414 do Březí. Hasiči, kteří na místo vyrazili, se zapojili do poskytování první pomoci. „Okolnosti nehody a míra zavinění bude předmětem dalšího šetření,“ dodal policejní mluvčí.

Přehledná a široká odbočka na Březí figuruje ve statistikách nejnebezpečnějších křižovatek v zemi. Jen za poslední měsíc se stala místem nejméně dvou vážných nehod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků