Hlavní obsah

Michal s Vondráčkovou opět u soudu vyhráli

Martin Michal spolu se svou manželkou Helenou Vondráčkovou ve středu vyhrál další soudní při v jejich tažení proti pomluvám v bulvárních denících. Deník Blesk musí dvojici za článek, ve kterém se psalo, že Michal má problémy a není psychicky zdráv, zaplatit čtvrt miliónu korun.

Michal s Vondráčkovou opět u soudu vyhráli

"Jsem svým způsobem spokojen, protože nám soud dal za pravdu. Na druhou stranu si myslím, že to, co musí vydavatel zaplatit, je pro něj minimální částka, takže bude o mě a ženě klidně znovu psát ve stejném duchu. Tiskový zákon je u nás příliš liberální, nikde ve světě by si takovou špínu nedovolili," řekl Právu Michal.

Manželé v žalobě na ochranu osobnosti požadovali milión korun, pražský městský soud jim však přiřkl odškodnění jen ve čtvrtinové částce.

Deník v listopadu 2003 napadl Michalovo duševní zdraví, odvolával se na posudek známého pražského psychiatra Jana Cimického. "Martin je neurotický člověk, který má občas prudké reakce. Je někdy až moc přecitlivělý, a tak i na malý podnět reaguje prudkou bouří. Kdysi se tomu říkalo neurotický moment. Zároveň ho ale naopak velký podnět může zanechat v klidu," psal Blesk.

Na psychiatrii se nikdy neléčil

"Pan Cimický nám poslal osobní dopis, že s Bleskem vůbec na toto téma nemluvil," uvedla již před časem populární zpěvačka s tím, že její muž se nikdy na psychiatrii neléčil. "Jako bývalý pilot musel absolvovat náročné psychotesty velice často a nikdy s tím neměl problémy," řekla Vondráčková, která vždy stojí nekompromisně za svým mužem.

Podle právní zástupkyně Blesku nebyly návrhy žalobců přiměřené ani odůvodněné.

Advokátka Blesku upozornila, že Vondráčková s Michalem jsou osobami, o něž má veřejnost zájem, a musí tedy počítat s tím, že se objeví i informace z jejich soukromí. Podle názoru soudu však musí i bulvární tisk respektovat určitou intimitu i u celebrit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků